Review: Wacom Intuos4 M
Laatste gewijzigd op woensdag, 3 februari 2010 06:33 Geschreven door Eddie donderdag, 9 april 2009 12:44

Maar echt vernieuwend zijn de Touch Ring, Precisie Modus en het taartmenu. Met de Touch Ring kun je bijvoorbeeld erg makkelijk je penseelbreedte instellen. Voorheen was dat een Touch strip. Midden op de Touch Ring zit een button om over te gaan op een andere modus (4 keuzes, een LED brand bij de gekozen modus), deze kun je allemaal zelf instellen in het Wacom-menu.
In de Precisie Modus reageert de penpunt traag, waardoor je net iets preciezer en makkelijker kan werken. Je activeert deze modus door het indrukken van deze ExpressKey nadat je de penpunt op het werkvlak heb gezet. Zodra je de penpunt weer van het werkvlak haalt, wordt de modus weer opgeheven.
Een ander nieuwigheid is het taartmenu, deze activeer je door de bijbehorende ExpressKey in te drukken. Nu zie je op het beeldscherm een taartmenu te voorschijn komen. Hier worden je diverse functies aangeboden om snel toegang te hebben tot functies, die je zelf van te voren kan bepalen. Ik was er in het begin sceptisch over, maar na het een aantal malen gebruikt te hebben, zie je toch er het gebruikersgemak van. Wel kwam ik een bug tegen tijdens het werken ermee. Als je namelijk de taartmenu aan de rand van je scherm gebruikt, dan valt er een stuk van het menu af… Ik ga er vanuit dat dit met een software-update verholpen kan worden.
Conclusie:
Wacom heeft met de Intuos4 een mooi stuk gereedschap voor de veeleisende gebruiker en we kunnen hem dan ook van harte aanbevelen. Wel zouden we graag een software-update voor het taartmenu zien en een betere hoes voor de Grip Pen die extra meegeleverd wordt. Daarnaast is de Intuos4 aan de prijzige kant en is er alleen in Amerika een muis bijte bestellen.
De gebruikte Intuos4 M uit deze review, heeft een adviesprijs van 369,90 euro. Er is al een Intuos4 voor 224,95 euro verkrijgbaar, namelijk de S-versie. Maar deze heeft geen ExpressKey-indicatoren!
Systeemeisen:
MacOS X 10.4.8 of nieuwer
| Mogelijkheden: | ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Gebruiksvriendelijkheid: | ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Vormgeving: | ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Prijs/kwaliteit: | ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Totale waardering: | ![]() ![]() ![]() ![]() |
(Met dank aan Wacom voor het beschikbaar stellen van de Intuos4 M.)
Pagina's: 1 2



